Obo Betterman Kablovska vezica 2,5x75mm, bela | 2331800
Cable tie 2.5x75mm, white, made of polyamide (PA), halogen-free. Designed for quick and easy fastening or bundling of cables and pipes on cable tray systems or other...
VAT-exclusive price: 2,00 |
VAT-inclusive price: 2,40 |
Cable tie 2.5x75mm, white, made of polyamide (PA), halogen-free. Designed for quick and easy fastening or bundling of cables and pipes on cable tray systems or other assembly constructions. Maximum bundle diameter: 15 mm, tensile strength: 80 N. Operating temperature range: -30 °C to 90 °C. Strap lock: plastic tongue/locking element, UL-approved: yes, external serration.
| Halogen-free | Yes |
|---|---|
| Color | White |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0.0008 kg CO2e / 1 piece |
| Dimension | 2.4x75 mm |
| Dimension B | 2.5 mm |
| Dimension L | 75 mm |
| Dimension t | 1 mm |
| Length | 75 mm |
| Longitudinal tensile strength | 80 N |
| Maximum bundle diameter | 15 mm |
| Material | Polyamide (PA) |
| MIL-approved | No |
| Max. mounting temperature | 90 °C |
| Min. mounting temperature | -30 °C |
| Removable lock | No |
| Label area | None |
| Transparent | No |
| Reflective | No |
| Width | 2.5 mm |
| Max. operating temperature | 90 °C |
| Min. operating temperature | -30 °C |
| Strap lock | Plastic tongue/locking element |
| UL-approved | Yes |
| UL-durable | No |
| Variant | External serration |
| VG-approved | No |
| Height | 1 mm |
| Mounting type | None |
Similar products:
Obo Betterman Kablovska vezica 2,5×100 mm bela (poliamid, PA) | 2331810
Cable ties are used for quick and easy fastening or bundling of cables and pipes on cable support systems or other mounting structures.
-

(In stock)
2,93
Obo Betterman Kablovska vezica 2,5×150 mm bela (poliamid, PA) | 2331816
Cable ties are used for quick and easy fastening or bundling of cables and pipes on cable support systems or other mounting structures.
-

(In stock)
4,39
Obo Betterman Kablovska vezica 3,6×150 mm bela (poliamid, PA) | 2331830
Cable ties are used for quick and easy fastening or bundling of cables and pipes on cable support systems or other mounting structures.
-

(In stock)
4,63
Obo Betterman Kablovska vezica 2,5×200 mm bela (poliamid, PA) | 2331822
Cable ties are used for quick and easy fastening or bundling of cables and pipes on cable support systems or other mounting structures.
-

(In stock)
4,86