Rittal CP-120 profil-nosač L=2000mm, (zatvoren profil) | 6212200
Attachment to the connection components with 4 self-tapping screws in the screw channel. May be cut to any required length, no thread-tapping required. Closed cable...
VAT-exclusive price: 29.819,56 |
VAT-inclusive price: 35.783,48 |
Attachment to the connection components with 4 self-tapping screws in the screw channel. May be cut to any required length, no thread-tapping required. Closed cable duct with a large cross-section.
| Article number | CP 6212200 |
| Product description | Attachment to the connection components with 4 self-tapping screws in the screw channel. May be cut to any required length, no thread-tapping required. Closed cable duct with a large cross-section. |
| Material | Support section: Extruded aluminium section |
| Colour | Support section: RAL 7035 |
| Supply includes | Support section |
| Dimensions | Width: 75 mm, Height: 120 mm, Length: 2,000 mm |
| Packs of | 1 pc(s) |
| Net weight | 15,873 kg |
| Gross weight | 16,182 kg |
| Customs tariff number | 76042100 |
| EAN | 4028177683952 |
| ETIM 9 | EC000882 |
| ECLASS 8.0 | 27400556 |
| Detailed product description | CP Support section CP 120, solid, L: 2000 mm |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal LED svetiljka 100-240V AC, 1200lm, 437mm | 2500300
The Rittal LED system light 2500300 provides bright and efficient illumination for enclosures. Featuring UL certification and an integrated sensor, it ensures energy-efficient
-

(In stock)
32.586,60
Rittal RASVJETA LED 240VAC, 1200lm, 437mm, UTIČNICA, SENZOR | 2500310
The Rittal LED system light 2500310 provides bright and efficient illumination for enclosures. Featuring an integrated sensor and socket, it ensures convenient and
-

(In stock)
33.687,19
Rittal Ugaona spojka 90° CP 60 za noseću ruku O130mm | 6212380
For swivel mounting of the enclosure on the horizontal part of the support arm system. Enclosure may be suspended or top-mounted. Removable cover for simple cable
-

(In stock)
36.398,39