Rittal DK-TS vrata čelična ventilirana 800x2000mm | 7827201
DK 7827201 – L-shaped mounting angles, 482.6 mm (19"), height 2000 mm, 42 U. Integral U markings in the front allow systematic assembly within the 19"...
VAT-exclusive price: 58.937,09 |
VAT-inclusive price: 70.724,51 |
DK 7827201 – L-shaped mounting angles, 482.6 mm (19"), height 2000 mm, 42 U. Integral U markings in the front allow systematic assembly within the 19" attachment levels. Designed to accommodate server system installation kits. Includes assembly parts. Side round and square punchings, clear chromated for conductive connection of installed equipment.
| Design | L-shaped mounting angle |
|---|---|
| Benefits | Integral U markings for systematic assembly, suitable for server system installation kits, partial 19" installation |
| Material | Sheet steel, 2 mm |
| Supply includes | Assembly parts |
| Units | 42 U |
| Note | Select slide rails according to 19" distance between levels. Mounting adaptor required when combining with other L-shaped angles. |
| To fit | Enclosure type: TS |
| Height | 2,000 mm |
| Packs of | 2 pc |
| Net weight | 4,642 kg |
| Gross weight | 4,842 kg |
| Customs tariff number | 73269098 |
| EAN | 4028177234949 |
| ETIM 9 | EC002620 |
| ECLASS 8.0 | 27189261 |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal FlatBox 600×625×600, 12U | 7507120
DK 7507120 FlatBox, dimensions 600×625×600 mm, 12U, with 482.6 mm (19") mounting frame. Flat-packed enclosure for flexible use as wall-mounted or
-

(In stock)
61.462,96
Rittal TP SREDNJI kosi deo pulta : 1200x235x730mm | 6716500
Four widths form the bridge for a three-piece configuration of the TopConsole system.
-

(In stock)
78.301,83
Rittal TP - GORNJI deo pulta: 1200x720x240mm | 6722500
Four widths offer excellent pre-requisites for individual monitoring and a three-piece configuration of the TopConsole system.
-

(In stock)
81.037,28