Rittal VX Base/plinth trim panel 8660092
VX trim panel for base/plinth units (8660092) is designed for cable entry. On 200 mm high base/plinths, one or two panels with brush strip may optionally be used....
VAT-exclusive price: 10.727,18 |
VAT-inclusive price: 12.872,62 |
VX trim panel for base/plinth units (8660092) is designed for cable entry. On 200 mm high base/plinths, one or two panels with brush strip may optionally be used. Optional mounting allows the panels to be installed at the front, rear, or side of the base/plinth corner piece.
| Article number | VX 8660092 |
|---|---|
| Product description | VX base/plinth trim panel with brush strip, for width/depth: 600 mm |
| Design | with brush strip |
| Material |
Base/plinth trims: Sheet steel Brush strip: Plastic, self-extinguishing |
| Colour | RAL 9005 |
| Dimensions | Height: 100 mm |
| To fit |
Enclosure type: VX, VX IT, VX SE, TX CableNet, TS, TS IT, TP, PC, IW, CX Width/Depth: 600 mm |
| Packs of | 2 pc(s) |
| Assembly instruction | For installation in the depth, the optional trim panel attachment is required. |
| Net weight | 1,1 kg |
| Gross weight | 1,136 kg |
| Customs tariff number | 94039910 |
| EAN | 4028177985490 |
| ETIM 9 | EC000721 |
| ECLASS 8.0 | 27182003 |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal MEĐUPLOČA 2200mm VX/TS/PS | 4592700
For a continuous mounting surface in bayed suites where the mounting plate is set forward.
-

(In stock)
10.809,13
Rittal LED Svetiljka 100-240V AC, 600lm, 337 mm, 2pol, IP20 | 2500110
The Rittal LED system light 2500110 provides bright and efficient illumination for enclosures. With innovative LED technology, it ensures even light distribution
-

(In stock)
10.834,44