Rittal VX šina za 800mm perforirana 18x64mm, spolj.nivo, (za mont.19'') 8617040
For variable, individual interior installation of the enclosure frame on the outer mounting level....
VAT-exclusive price: 10.334,39 |
VAT-inclusive price: 12.401,27 |
For variable, individual interior installation of the enclosure frame on the outer mounting level.
| Article number | VX 8617040 |
|---|---|
| Product description | For variable, individual interior installation of the enclosure frame on the outer mounting level. |
| Benefits |
Simply locate into the system punchings from the outside and screw-fasten System punchings on all four sides With pre-bayed enclosures, the punched sections with mounting flanges may also be fitted from the inside of the enclosure |
| Material | Sheet steel |
| Surface finish | Zinc-plated |
| Supply includes | Assembly parts |
| Installation options |
On the outer mounting level, on the enclosure section On the outer mounting level, between two punched sections with mounting flanges 23 x 64 mm |
| To fit | Enclosure type: VX |
| To fit width/depth | 800 mm |
| Packs of | 4 pc(s) |
| Net weight | 3,32 kg |
| Gross weight | 3,56 kg |
| Customs tariff number | 73269098 |
| EAN | 4028177829077 |
| ETIM 9 | EC002620 |
| ECLASS 8.0 | 27189234 |
| Product description | VX Punched section, with mounting flange 18 x 64 mm, for outer mounting level |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal VX Base/plinth corner piece w/trim panel 8660022
VX base/plinth corner piece with front and rear trim panels (8660022) is designed for the VX base/plinth system. Sheet steel construction ensures stable corner installation
-

(In stock)
10.704,05
Rittal VX Base/plinth trim panel 8660092
VX trim panel for base/plinth units (8660092) is designed for cable entry. On 200 mm high base/plinths, one or two panels with brush strip may optionally be used.
-

(In stock)
10.727,18