Schneider Electric Acti9 - iSR pomoćni odvodnik prenapona sa daljinskim signalom;A9L16619
Acti9 - iSR remote signal auxiliary Surge Arrester...
VAT-exclusive price: 3.429,00 |
VAT-inclusive price: 4.114,80 |
Acti9 - iSR remote signal auxiliary Surge Arrester
| range of product | Acti9 |
|---|---|
| product or component type | Remote indication auxiliary |
| device short name | ISR |
| signal contacts composition | 1 C/O |
| [In] rated current |
3 A: 380...415 V AC - 50/60 Hz 6 A: 220...240 V AC - 50/60 Hz 1 A: 130 V DC 1.5 A: 60 V DC 2 A: 48 V DC 6 A: 24 V DC |
| 9 mm pitches | 1 |
| range compatibility |
Acti 9 iQuick PF Acti9 iQuick PRD Acti9 iPF Acti9 iPRC |
|---|---|
| mounting mode | Fixed |
| mounting support | DIN rail |
| height | 84 mm |
| width | 9 mm |
| depth | 69 mm |
| colour | White |
| connections - terminals |
Clamp terminal (bottom) 3 cable(s) 0.16 mm² - rigid Clamp terminal (bottom) 6 cable(s) 0.16 mm² - flexible Clamp terminal (bottom) 1 cable(s) 0.16 mm² - flexible with ferrule |
| wire stripping length | 9 mm |
| tightening torque |
1 N.m 1.2 N.m |
| standards | EN/IEC 60947-5-1 |
|---|---|
| IP degree of protection | IP20 conforming to EN/IEC 60947-5-1 |
| tropicalisation | 2 conforming to EN/IEC 60947-5-1 |
| relative humidity | 95 % at 55 °C |
| ambient air temperature for operation | -25…50 °C |
| ambient air temperature for storage | -40…85 °C |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 37.0 g |
| Package 1 Height | 2.0 cm |
| Package 1 width | 8.0 cm |
| Package 1 Length | 9.5 cm |
| Unit Type of Package 2 | S03 |
| Number of Units in Package 2 | 108 |
| Package 2 Weight | 5.034 kg |
| Package 2 Height | 30.0 cm |
| Package 2 width | 30.0 cm |
| Package 2 Length | 40.0 cm |
| Unit Type of Package 3 | BB1 |
| Number of Units in Package 3 | 12 |
| Package 3 Weight | 504.0 g |
| Package 3 Height | 5.3 cm |
| Package 3 width | 10.0 cm |
| Package 3 Length | 26.6 cm |
| Warranty | 18 months |
|---|
