Schneider Electric CANALIS - KSA - KRIVINA -NALEVO ILI NADESNO - 630A
CANALIS - KSA - ELBOW - TURN RIGHT OR LEFT - 630A...
VAT-exclusive price: 215.480,00 |
VAT-inclusive price: 258.576,00 |
CANALIS - KSA - ELBOW - TURN RIGHT OR LEFT - 630A
| range of product | Canalis |
|---|---|
| product name | KS |
| product or component type | Elbow |
| busbar description | Standard |
| bar material | Aluminium |
| device application | Change direction |
| [Ie] rated operational current | 630 A at 35 °C |
| direction change type |
Direction 1: edgewise to right - direction 2: edgewise to left - |
| colour | White (RAL 9001) |
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V |
|---|---|
| network frequency | 50/60 Hz |
| operating angle | 90 ° |
| busbar trunking polarity | 3L + N + PE |
| mounting location | On trunking |
| mounting position | Any position |
| electrical connection | Lubricated sliding contact |
| mounting mode | By screws |
| width | 113 mm |
| height | 146 mm |
| length |
290 mm for side A 290 mm for side B |
| net weight | 8.2 kg |
| IP degree of protection | IP55 conforming to IEC 60529 |
|---|---|
| IK degree of protection | IK08 conforming to IEC 62262 |
| standards |
IEC 60439-2 IEC 61439-6 |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 12.472 kg |
| Package 1 Height | 19.5 cm |
| Package 1 width | 40 cm |
| Package 1 Length | 46 cm |
| Sustainable offer status | Green Premium product |
|---|---|
| REACh Regulation | REACh Declaration |
| REACh free of SVHC | Yes |
| EU RoHS Directive |
Compliant
EU RoHS Declaration |
| Toxic heavy metal free | Yes |
| Mercury free | Yes |
| RoHS exemption information | Yes |
| China RoHS Regulation |
China RoHS declaration
Pro-active China RoHS declaration (out of China RoHS legal scope)
|
| Environmental Disclosure | Product Environmental Profile |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins |
Similar products:
Schneider Electric Canalis - spojni element - 630 A
JOINTING DEVICE 630 A
-

(Out of stock)
75.044,00
Schneider Electric Canalis- ravni vodni deo - 630A - bez otcepa -3L+N+PE - 3m-beli
TRANSPORT LENGTH 3M 630A
-

(Out of stock)
177.020,00
Schneider Electric CANALIS - RAVNI VODNI DEO - PO PORUDŽBINI - 630A
CANALIS - STRAIGHT LENGTH - MADE-TO-MESURE - 630A
-

(Out of stock)
212.133,00
Schneider Electric CANALIS - RAVNI VODNI DEO - PO PORUDŽBINI SA POŽARNOM BARIJEROM - 630A
CANALIS - STRAIGHT LENGTH - MADE-TO-MESURE WITH FIRE BARRIER - 630A
-

(Out of stock)
276.558,00
Schneider Electric Canalis - ravni vodni deo - 630A - bez otcepa - 3L+N+PE - 5m - beli
TRANSPORT LENGTH 5M 630A
-

(Out of stock)
278.817,00
Schneider Electric Canalis - ravni vodni deo - 630A - 10 otcepnih utičnica - 3L+N+PE - 5m - beli
STRAIGHT DISTRIBUTION LENGTH 5M 630 A
-

(Out of stock)
362.705,00