Schneider Electric Canalis - ravni vodni dužni deo - 250 A - 3 m - 12 otcepa
STRAIGHT DISTRIBUTION LENGTH 3M 250 A...
VAT-exclusive price: 95.617,00 |
VAT-inclusive price: 114.740,40 |
STRAIGHT DISTRIBUTION LENGTH 3M 250 A
| range of product | Canalis |
|---|---|
| product name | KS |
| product or component type | Busbar trunking |
| busbar description | Distribution length |
| BAR MATERIAL | Aluminium |
| device application | Medium power distribution |
| [Ie] rated operational current | 250 A at 35 °C |
| number of tap-off outlets | 12 |
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V |
|---|---|
| network frequency | 50/60 Hz |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 8 kV |
| [Ui] rated insulation voltage | 690 V |
| [Icw] rated short-time withstand current | 10 kA |
| [Ipk] rated peak withstand current | 28 kA |
| electrical connection | Lubricated sliding contact |
| radiated magnetic field | 0.69 µT |
| thermal stress limit | 100 kA².s |
| maximum voltage drop |
<0.034 V with power factor = 1 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.036 V with power factor = 0.9 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.035 V with power factor = 0.8 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.034 V with power factor = 0.7 at 50 Hz with 1A for 100 m long |
| mounting mode | By screws |
| mounting position | Horizontal |
| neutral position | Up |
| busbar trunking polarity |
3L + N + PE 3L + PEN |
| THDI |
0…15 % 250 A 15…33 % 200 A 33…100 % 160 A |
| dimension type | Fix |
| width | 146 mm |
| depth | 54 mm |
| length | 3 m |
| net weight | 14.6 kg |
| standards |
IEC 61439-6 IEC 60439-2 |
|---|
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 13 kg |
| Package 1 Height | 16 cm |
| Package 1 width | 6.4 cm |
| Package 1 Length | 309 cm |
| Sustainable offer status | Green Premium product |
|---|---|
| REACh Regulation | REACh Declaration |
| REACh free of SVHC | Yes |
| EU RoHS Directive |
Compliant
EU RoHS Declaration |
| Toxic heavy metal free | Yes |
| Mercury free | Yes |
| RoHS exemption information | Yes |
| China RoHS Regulation |
China RoHS declaration
Pro-active China RoHS declaration (out of China RoHS legal scope)
|
| Environmental Disclosure | Product Environmental Profile |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins |
| Halogen content performance | Halogen free product |
| Warranty | 18 months |
|---|
Similar products:
Schneider Electric Canalis - ravni vodni deo - 250A - 6 otcepnih utičnica - 3L+N+PE - 1.5m - beli
STRAIGHT DISTRIBUTION LENGTH 1M50 250 A
-

(Out of stock)
74.974,00
Schneider Electric Canalis - ravni vodni deo - 160A - 6 otcepnih utičnica - 3L+N+PE - 3m - beli
STRAIGHT DISTRIBUTION LENGTH 3M 160 A
-

(Out of stock)
80.818,00
Schneider Electric Canalis - ravni vodni deo - 250A - 8 otcepnih utičnica - 3L+N+PE - 2m - beli
STRAIGHT DISTRIBUTION LENGTH 2M 250 A
-

(Out of stock)
85.484,00
Schneider Electric Canalis - ravni vodni deo - 250A - 6 otcepnih utičnica - 3L+N+PE - 3m - beli
STRAIGHT DISTRIBUTION LENGTH 3M 250 A
-

(Out of stock)
94.235,00
Schneider Electric Canalis - ravni dužni deo - 250 A - 5 m - 20 otcepnih utičnica
Canalis - ravni dužni deo - 250 A - 5 m - 20 otcepnih utičnica
-

(Out of stock)
173.210,00
Schneider Electric CANALIS - RAVNI VODNI DEO - PO PORUDŽBINI SA POŽARNOM BARIJEROM - 630A
CANALIS - STRAIGHT LENGTH - MADE-TO-MESURE WITH FIRE BARRIER - 630A
-

(Out of stock)
276.558,00