Schneider Electric Canalis - usponski distributivni vod - 630A - 1 utičnica - 3L+N+PE - 0.8m - beli
RISER DISTRIBUTION LENGTH 0.8M 10 630A...
VAT-exclusive price: 127.745,00 |
VAT-inclusive price: 153.294,00 |
RISER DISTRIBUTION LENGTH 0.8M 10 630A
| range of product | Canalis |
|---|---|
| product name | KS |
| product or component type | Busbar trunking |
| busbar description | Riser foot |
| BAR MATERIAL | Aluminium |
| device application | Rise medium power distribution |
| [Ie] rated operational current | 630 A at 35 °C |
| number of tap-off outlets | 1 |
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V |
|---|---|
| network frequency | 50/60 Hz |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 8 kV |
| [Ui] rated insulation voltage | 690 V |
| [Icw] rated short-time withstand current | 32.1 kA |
| [Ipk] rated peak withstand current | 67.5 kA |
| electrical connection | Lubricated sliding contact |
| radiated magnetic field | 0.89 µT |
| thermal stress limit | 1225 kA².s |
| maximum voltage drop |
<0.011 V with power factor = 1 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.013 V with power factor = 0.9 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.013 V with power factor = 0.8 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.012 V with power factor = 0.7 at 50 Hz with 1A for 100 m long |
| mounting mode | By screws |
| mounting support | Foot riser |
| mounting position | Vertical - neutral on right |
| neutral position | Right |
| busbar trunking polarity | 3L + N + PE |
| THDI |
0…15 % 630 A 15…33 % 500 A 33…100 % 400 A |
| dimension type | Fix |
| width | 146 mm |
| depth | 113 mm |
| height | 800 mm |
| length | 0.8 m |
| net weight | 12.1 kg |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 19.18 kg |
| Package 1 Height | 12.2 cm |
| Package 1 width | 16.75 cm |
| Package 1 Length | 93.85 cm |
| Sustainable offer status | Green Premium product |
|---|---|
| REACh Regulation | REACh Declaration |
| REACh free of SVHC | Yes |
| EU RoHS Directive |
Compliant
EU RoHS Declaration |
| Toxic heavy metal free | Yes |
| Mercury free | Yes |
| RoHS exemption information | Yes |
| China RoHS Regulation |
China RoHS declaration
Pro-active China RoHS declaration (out of China RoHS legal scope)
|
| Environmental Disclosure | Product Environmental Profile |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins |
| Halogen content performance | Halogen free product |
| Warranty | 18 months |
|---|
Similar products:
Schneider Electric Canalis - usponski element - 100A - 3 utičnice - 3L+N+PE - 2m - beli
RISER DISTRIBUTION LENGTH 2M 3O 100A
-

(Out of stock)
54.696,00
Schneider Electric Canalis - usponski element - 100A - 4 utičnice - 3L+N+PE - 2.5m - beli
RISER DISTRIBUTION LENGTH 2.5M 4O 100A
-

(Out of stock)
62.197,00
Schneider Electric Canalis - usponski element - 250A - 3 utičnice - 3L+N+PE - 2m - beli
RISER DISTRIBUTION LENGTH 2M 3O 250A
-

(Out of stock)
78.002,00
Schneider Electric Canalis - usponski distributivni vod - 1000A - 1 utičnica- 3L+N+PE - 0.8m - beli
RISER DISTRIBUTION LENGTH 0.8M 10 1000A
-

(Out of stock)
184.219,00
Schneider Electric Canalis - usponski element - 630A - 3 utičnice - 3L+N+PE - 2m - beli
RISER DISTRIBUTION LENGTH 2M 3O 630A
-

(Out of stock)
194.532,00
Schneider Electric Canalis - ravni vodni deo - 630A - 10 otcepnih utičnica - 3L+N+PE - 5m - beli
STRAIGHT DISTRIBUTION LENGTH 5M 630 A
-

(Out of stock)
362.705,00