Schneider Electric Ožičen konektor XZ - ravni ženski - 1/2''20 UNF - 3-pinski - kabl PUR 5m;XZCP1865L5
Pre wired connectors XZ, straight female, 1/2"20 UNF, 3 pins, cable PUR 5 m...
VAT-exclusive price: 3.674,00 |
VAT-inclusive price: 4.408,80 |
Pre wired connectors XZ, straight female, 1/2"20 UNF, 3 pins, cable PUR 5 m
| range of product | Telemecanique Cabling components |
|---|---|
| accessory / separate part category | Cabling accessory |
| Accessory / separate part type | Pre-wired connectors |
| series name | General purpose |
| electrical connection | Straight female connector 1/2"20 UNF, 3 pins |
|---|---|
| cable connector fixing | Screw-on |
| collar material | Metal |
| status LED | Without |
| cable length | 5 m |
| cable outer diameter | 5.2 mm |
| cable composition | 3 x 0.34 mm² |
| wire insulation material | PUR |
| [Ue] rated operational voltage |
250 V AC 300 V DC |
| [In] rated current | 4 A |
| contact resistance | 5000 µOhm |
| minimum insulating resistance | 1 GΩ |
| net weight | 0.18 kg |
| IP degree of protection | IP67 |
|---|---|
| product certifications | CULus |
| ambient air temperature for operation |
-35…90 °C static -5…90 °C flexing |
| ambient air temperature for storage | -35…100 °C |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 130.0 g |
| Package 1 Height | 3.0 cm |
| Package 1 width | 18.0 cm |
| Package 1 Length | 20.0 cm |
| Unit Type of Package 2 | S02 |
| Number of Units in Package 2 | 20 |
| Package 2 Weight | 2.948 kg |
| Package 2 Height | 15.0 cm |
| Package 2 width | 30.0 cm |
| Package 2 Length | 40.0 cm |
| Unit Type of Package 3 | P06 |
| Number of Units in Package 3 | 320 |
| Package 3 Weight | 58.66 kg |
| Package 3 Height | 77.0 cm |
| Package 3 width | 80.0 cm |
| Package 3 Length | 60.0 cm |
| Warranty | 18 months |
|---|
Similar products:
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ženski zglobni - 1/2''20 UNF - 3-pinski - kabl PUR 2m;XZCP1965L2
Pre wired connectors XZ, elbowed female, 1/2"20 UNF, 3 pins, cable PUR 2 m
-

(Out of stock)
2.979,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ženski zglobni - 1/2''20 UNF - 3-pinski - kabl PUR 5m;XZCP1965L5
Pre wired connectors XZ, elbowed female, 1/2"20 UNF, 3 pins, cable PUR 5 m
-

(Out of stock)
3.778,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ravni ženski - M12 - 5-pinski - kabl PUR 2m;XZCP1164L2
Pre wired connectors XZ, straight female, M12, 5 pins, cable PUR 2 m
-

(Out of stock)
3.899,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ženski zglobni - M8 - 3-pinski - kabl PUR 5m;XZCP0766L5
Pre wired connectors XZ, elbowed female, M8, 3 pins, cable PUR 5 m
-

(Out of stock)
4.560,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ženski zglobni - M12 - 3-pinski - kabl PUR 2m;XZCP2540L2
Pre wired connectors XZ, elbowed female, M12, 3 pins, cable PUR 2 m
-

(Out of stock)
4.720,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ravni ženski - M12 - 5-pinski - kabl PUR 10m;XZCP1164L10
Pre wired connectors XZ, straight female, M12, 5 pins, cable PUR 10 m
-

(Out of stock)
7.791,00