Schneider Electric Ožičen konektor XZ - ženski zglobni - M8 - 3-pinski - kabl PUR 2m;XZCP0666L2
Pre wired connectors XZ, elbowed female, M8, 3 pins, cable PUR 2 m...
VAT-exclusive price: 2.483,00 |
VAT-inclusive price: 2.979,60 |
Pre wired connectors XZ, elbowed female, M8, 3 pins, cable PUR 2 m
| range of product | Telemecanique Cabling components |
|---|---|
| accessory / separate part category | Cabling accessory |
| Accessory / separate part type | Pre-wired connectors |
| series name | General purpose |
| electrical connection | Elbowed female connector M8, 3 pins |
|---|---|
| cable connector fixing | Screw-on |
| collar material | Metal |
| status LED | Without |
| cable length | 2 m |
| cable outer diameter | 5.2 mm |
| cable composition | 3 x 0.34 mm² |
| wire insulation material | PUR |
| [Ue] rated operational voltage |
60 V AC 75 V DC |
| [In] rated current | 4 A |
| contact resistance | 5000 µOhm |
| minimum insulating resistance | 1 GΩ |
| net weight | 0.1 kg |
| IP degree of protection |
IP65 IP67 IP69K |
|---|---|
| product certifications | CULus |
| ambient air temperature for operation |
-40…80 °C static -5…80 °C flexing |
| ambient air temperature for storage | -40…80 °C |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 56.0 g |
| Package 1 Height | 2.0 cm |
| Package 1 Width | 16.0 cm |
| Package 1 Length | 15.0 cm |
| Unit Type of Package 2 | S02 |
| Number of Units in Package 2 | 40 |
| Package 2 Weight | 2.695 kg |
| Package 2 Height | 15.0 cm |
| Package 2 Width | 30.0 cm |
| Package 2 Length | 40.0 cm |
| Package 3 Height | 15 cm |
| Warranty | 18 months |
|---|
Similar products:
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ženski zglobni - Ø 8 mm - 3-pinski - kabl PUR 2m;XZCP0266L2
Pre wired connectors XZ, elbowed female, Ø 8 mm, 3 pins, cable PUR 2 m
-

(Out of stock)
2.606,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ženski zglobni - Ø 8 mm - 3-pinski - kabl PUR 5m;XZCP0266L5
Pre wired connectors XZ, elbowed female, Ø 8 mm, 3 pins, cable PUR 5 m
-

(Out of stock)
3.305,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ravni ženski - M12 - 4-pinski - kabl PUR 5m;XZCP1169L5
Pre wired connectors XZ, straight female, M12, 4 pins, cable PUR 5 m
-

(Out of stock)
3.345,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ženski zglobni - M12 - 5-pinski - kabl PUR 2m;XZCP1264L2
Pre wired connectors XZ, elbowed female, M12, 5 pins, cable PUR 2 m
-

(Out of stock)
4.005,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ravni ženski - M8 - 3-pinski - kabl PUR 10m;XZCP0566L10
Pre wired connectors XZ, straight female, M8, 3 pins, cable PUR 10 m
-

(Out of stock)
4.827,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ženski zglobni - M12 - 5-pinski - kabl PUR 10m;XZCP1264L10
Pre wired connectors XZ, elbowed female, M12, 5 pins, cable PUR 10 m
-

(Out of stock)
8.014,00