Schneider Electric TeSys K pomoćni kontaktor - 4 NO - <= 690 V - 24 V AC kalem; CA2KN40B7
control relay, TeSys K, 4P(4NO), 690V, 24V AC standard coil; CA2KN40B7...
VAT-exclusive price: 3.254,00 |
VAT-inclusive price: 3.904,80 |
control relay, TeSys K, 4P(4NO), 690V, 24V AC standard coil; CA2KN40B7
| range | TeSys |
|---|---|
| product name | TeSys CAK |
| product or component type | Control relay |
| device short name | CA2K |
| contactor application | Control circuit |
| utilisation category |
AC-15 DC-13 |
| pole contact composition | 4 NO |
| [Ue] rated operational voltage | <= 690 V <= 400 Hz |
| control circuit type | AC at 50/60 Hz |
| [Uc] control circuit voltage | 24 V AC 50/60 Hz |
| [Ith] conventional free air thermal current | 10 A (at 50 °C) |
|---|---|
| Irms rated making capacity | 110 A conforming to IEC 60947 |
| associated fuse rating |
10 A gG conforming to IEC 60947 10 A gG conforming to VDE 0660 |
Similar products:
Schneider Electric TeSys K pomoćni kontaktor - 3 NO + 1 NC - <= 690 V - 24 V AC kalem; CA2KN313B7
TeSys K control relay - 3 NO + 1 NC - <= 690 V - 24 V AC coil
-

(Out of stock)
2.238,44
Schneider Electric TeSys K pomoćni kontaktor - 3 NO + 1 NC - <= 690 V - 24 V DC standardni kalem; CA3KN31BD
TeSys K control relay - 3 NO + 1 NC - <= 690 V - 24 V DC standard coil
-

(Out of stock)
3.934,00
Schneider Electric TeSys K pomoćni kontaktor - 4 NO - <= 690 V - 24 V DC standardni kalem; CA3KN40BD
TeSys K control relay - 4 NO - <= 690 V - 24 V DC standard coil
-

(Out of stock)
3.934,00
Schneider Electric TeSys K pomoćni kontaktor - 4 NO - <= 690 V - 220 V DC standardni kalem; CA3KN40MD
TeSys K control relay - 4 NO - <= 690 V - 220 V DC standard coil
-

(Out of stock)
3.934,00
Schneider Electric TeSys SK pomoćni kontaktor - 1 NO + 1 NC - <= 690 V - 24 V DC standardni kalem; CA3SK11BD
TeSys SK control relay - 1 NO + 1 NC - <= 690 V - 24 V DC standard coil
-

(Out of stock)
4.757,00
Schneider Electric TeSys D pomoćni kontaktor - 5 NO - <= 690 V - 24 V DC kalem niske potrošnje; CAD50BL
Schneider TeSys D control relay - 5 NO - <= 690 V - 24 V DC low consumption coil; CAD50BL
-

(Out of stock)
6.919,00