Schneider Electric Multi-fixing LED lamp without socket - 230 V AC - 10W - presence detection;NSYLAMLDD
Multi-fixing LED lamp without socket - 230 V AC - 10W - presence detection...
Cena bez pdv-a: 14.781,00 |
Cena sa pdv-om: 17.737,20 |
Multi-fixing LED lamp without socket - 230 V AC - 10W - presence detection
| range of product | Lighting and power sockets |
|---|---|
| accessory / separate part category | Lighting accessory |
| product or component type | Lamp |
| device application | Multi-purpose |
| device composition |
1 lamp 1 fixing elements |
| power factor | 0.9 |
| outlet standard | Without socket |
|---|---|
| rated lamp wattage | 10 W |
| [Ue] rated operational voltage | 230 V AC 50/60 Hz |
| bulb base | Integral LED |
| bulb type | LED |
| control type |
Built-it switch Movement sensor |
| luminous flux | 640 lm |
| colour temperature | 4000 K |
| service life in hours | 25000 h |
| electrical connection |
Cable quick connector 3 m not supplied Cable quick connector 1 m not supplied |
| mounting support |
Bracket Metal parts DIN rail |
| fixing mode |
Magnetic fixing Clip-in Screws |
| range compatibility |
Spacial Thalassa |
| material | PC (UL94 V-0) |
| length | 372 mm |
| height | 63 mm |
| width | 40 mm |
| colour | Black (RAL 9005) |
| IP degree of protection | IP20 conforming to IEC 60529 |
|---|---|
| electrical insulation class | Class II |
| electromagnetic compatibility | EMC immunity conforming to EN 55015 |
| standards |
UL 508 A IEC 60598 UL 8750 UL 1598 EN 55015 UL 94 |
| ambient air temperature for operation | -16…65 °C |
| ambient air temperature for storage | -10…60 °C |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Package 1 Length | 40.0 cm |
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 2 Width | 31.0 cm |
| Package 2 Height | 18.0 cm |
| Package 2 Weight | 8.546 kg |
| Package 1 Width | 8.0 cm |
| Package 1 Height | 6.0 cm |
| Package 1 Weight | 829.0 g |
| Number of Units in Package 2 | 10 |
| Unit Type of Package 2 | BB1 |
| Package 2 Length | 41.0 cm |
