Obo Betterman Serijska luster klema, bez halogena, 25,0 mm², bela, polipropilen, 10 kom | 2056577
Screw terminal strip, halogen-free, for connecting multi-wire and single-wire conductors. Made of white polypropylene with brass terminals and steel screws. Maximum...
VAT-exclusive price: 893,49 |
VAT-inclusive price: 1.072,19 |
Screw terminal strip, halogen-free, for connecting multi-wire and single-wire conductors. Made of white polypropylene with brass terminals and steel screws. Maximum ambient temperature: –5 to +80 °C. Rated current: 101 A, rated voltage: 750 V. Suitable for flexible, multi-wire, and solid conductors.
| Karakteristika | Vrednost |
|---|---|
| Radna temperatura | 80 °C |
| Ploča za zatvaranje potrebna | Ne |
| Boja | Bela |
| Povezivost, jednožilni bez ferrule, max | 16 mm² |
| Povezivost, jednožilni bez ferrule, min | 16 mm² |
| Povezivost, višežilni, max | 25 mm² |
| Povezivost, višežilni, min | 25 mm² |
| Pozicija priključka | Bočno |
| Maksimalno priključivanje po strani | 25 mm² višežilni ili 16 mm² jednožilni |
| Dimenzija | 25,0 mm² |
| Rastojanje rupa za bušenje, centar | 16 mm |
| Testirana verzija eksplozije | Ne |
| Visina | 28 mm |
| Dužina | 187 mm |
| Materijal | Polipropilen |
| Broj terminala | 12 |
| Nominalna površina preseka, min. | 25 mm² |
| Nominalna struja | 101 A |
| Nominalni napon | 750 V |
| Broj terminala bez vijka po poli | 2 |
| Dozvoljeni temperaturni opseg, max | 80 °C |
| Dozvoljeni temperaturni opseg, min | -5 °C |
| Broj polova | 12 |
| Pogodno za fleksibilne provodnike | Da |
| Pogodno za višežilne provodnike | Da |
| Pogodno za čvrste provodnike | Da |
| Transparentno | Ne |
| Vrsta električnog priključka 1 | Vijak |
| Vrsta električnog priključka 2 | Vijak |
| Širina | 30 mm |
Similar products:
Obo Betterman Serijska luster klema, bez halogena, 4,0 mm², bela | 2056070
Serial chandelier terminal block 4.0 mm², made of polypropylene, white, halogen-free. Contains 12 steel terminals with electrogalvanized screws, individually
-

(In stock)
137,39
Obo Betterman Serijska luster klema, bez halogena, 4,0 mm², crna | 2056089
Serial chandelier terminal block 4.0 mm², made of polypropylene, black, halogen-free. Contains 12 steel terminals with electrogalvanized screws, individually
-

(In stock)
137,39
Obo Betterman Serijska luster klema, bez halogena, 6,0 mm², bela | 2056224
Serial chandelier terminal block 6.0 mm², made of polypropylene, white, halogen-free. Contains 12 steel terminals with electrogalvanized screws, individually
-

(In stock)
149,07
Obo Betterman Serijska luster-klema, 35,0 mm², bela, polipropilen, 10 kom | 2056590
Screw terminal strip, halogen-free, for connecting multi-wire and single-wire conductors. Made of white polypropylene with brass terminals and steel screws. Maximum
-

(In stock)
1.281,46
Obo Betterman Serijska luster-klema, 35,0 mm², crna, polipropilen, 10 kom | 2056593
Screw terminal strip, halogen-free, for connecting multi-wire and single-wire conductors. Made of black polypropylene with brass terminals and steel screws. Maximum
-

(In stock)
1.281,46