Rittal DK-TS vrata čelična ventilirana 800x2000mm | 7824204
DK 7824204 – Steel ventilated door with 180° hinges and swivel handle with security lock no. 3524 E. Designed to replace existing doors and provide optimum...
VAT-exclusive price: 58.937,09 |
VAT-inclusive price: 70.724,51 |
DK 7824204 – Steel ventilated door with 180° hinges and swivel handle with security lock no. 3524 E. Designed to replace existing doors and provide optimum air throughput in DK-TS enclosures with a high proportion of active components. Perforated surface with air inlet openings greater than 78%. Includes assembly parts.
| Product description | Steel ventilated door with 180° hinges and swivel handle with security lock no. 3524 E. Perforated surface with >78% air inlet openings for optimum airflow in DK-TS enclosures. |
|---|---|
| Material | Sheet steel |
| Colour | RAL 7035 |
| Supply includes | Assembly parts |
| To fit | Enclosure type: DK-TS |
| Width | 800 mm |
| Height | 2,000 mm |
| Packs of | 1 pc |
| Net weight | 17,4 kg |
| Gross weight | 18,4 kg |
| Customs tariff number | 94039910 |
| EAN | 4028177237100 |
| ETIM 9 | EC000747 |
| ECLASS 8.0 | 27182204 |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal FlatBox 600×625×600, 12U | 7507120
DK 7507120 FlatBox, dimensions 600×625×600 mm, 12U, with 482.6 mm (19") mounting frame. Flat-packed enclosure for flexible use as wall-mounted or
-

(In stock)
61.462,96
Rittal TP SREDNJI kosi deo pulta : 1200x235x730mm | 6716500
Four widths form the bridge for a three-piece configuration of the TopConsole system.
-

(In stock)
78.301,83
Rittal TP - GORNJI deo pulta: 1200x720x240mm | 6722500
Four widths offer excellent pre-requisites for individual monitoring and a three-piece configuration of the TopConsole system.
-

(In stock)
81.037,28