Rittal VX L-šina za prihvat kablova, za 800mm (754mm) | 8619420
VX L-shaped cable support rail, 754 mm length, for 800mm enclosures. Designed for strain relief with cable entry. Depth-variable mounting on 25mm pitch horizontal...
VAT-exclusive price: 6.732,93 |
VAT-inclusive price: 8.079,52 |
VX L-shaped cable support rail, 754 mm length, for 800mm enclosures. Designed for strain relief with cable entry. Depth-variable mounting on 25mm pitch horizontal enclosure sections or base/plinth allows flexible positioning.
| Article number | VX 8619420 |
|---|---|
| Product description | VX Cable clamp rail, mounting angle, for W: 800 mm |
| Function | For strain relief with cable entry. Depth-variable mounting on a 25 mm pitch pattern on the horizontal enclosure section or in the base/plinth. |
| Material | Steel |
| Surface finish | Zinc-plated |
| Supply includes | Assembly parts |
| Installation options |
|
| To fit | Base/plinth system AX, Base/plinth system VX, VX base/plinth system stainless steel |
| Dimensions | Length: 754 mm, Width: 800 mm |
| Packs of | 2 pc(s) |
| Net weight | 3,8 kg |
| Gross weight | 4,061 kg |
| Customs tariff number | 73269098 |
| EAN | 4028177921948 |
| ETIM 9 | EC000322 |
| ECLASS 8.0 | 27400604 |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal Kablovska stezaljka za C-šine 12-18mm, komad (pak=25kom) | 7078000
For attaching cables to the C rail.
-

(In stock)
6.735,67
Rittal SZ trakasti uzemljivač M8,16mm2, l=200mm | 2412216
The Rittal SZ strip earthing conductor M8/16mm², 200mm long, is made of tin-plated copper with press-fitted contact rings. Designed to counteract current displacement
-

(In stock)
6.816,21
Rittal VX Comfort brava sa ručicom, za umetak cilindar, RAL7035 | 8618200
Thanks to its folding action, the handle does not take up any swing space, thus maximising the door surface area available for installed equipment. Simple assembly,
-

(In stock)
6.860,54