Rittal VX šina 600mm, 23mmx64mm, perforirana, unutrašnja, ( pack of 4) 8617130
For variable, individual interior installation of the enclosure frame on the inner mounting level, and for installation in compact enclosures....
VAT-exclusive price: 8.273,34 |
VAT-inclusive price: 9.928,01 |
For variable, individual interior installation of the enclosure frame on the inner mounting level, and for installation in compact enclosures.
| Article number | VX 8617130 |
|---|---|
| Product description | For variable, individual interior installation of the enclosure frame on the inner mounting level, and for installation in compact enclosures. |
| Benefits |
Simply locate into the system punchings and screw-fasten System punchings on all four sides With slots at the top and bottom for cage nuts, for attaching your own components via metric screws |
| Material | Sheet steel |
| Surface finish | Zinc-plated |
| Supply includes | Assembly parts |
| VX installation options | In enclosure width/depth 600 mm, on the inner mounting level |
| VX SE installation options | In enclosure width/depth 600 mm, on the inner mounting level, in conjunction with adaptor rail for VX compatibility |
| AX installation options | In enclosure width/height 600 mm, in conjunction with rail for interior installation AX and base configuration rail for AX |
| AX stainless steel installation options | In enclosure width/height 600 mm, in conjunction with the base configuration rail |
| AX plastic installation options | In enclosure width 600 mm, in conjunction with universal bracket |
| PC installation options | In enclosure width 600 mm, in conjunction with adaptor rail for VX compatibility |
| WI installation options | In enclosure width/depth 600 mm, in conjunction with adaptor rail for VX compatibility |
| VX base/plinth installation options | In base/plinth width/depth 600 mm on the base/plinth trim panels, in conjunction with base/plinth installation bracket |
| To fit |
Enclosure type: VX, VX IT, VX SE, PC, IW, AX, AX plastic Suitable for width or height or depth: 600 mm Base/plinth system VX |
| Packs of | 4 pc(s) |
| Net weight | 2,24 kg |
| Gross weight | 2,43 kg |
| Customs tariff number | 73269098 |
| EAN | 4028177829138 |
| ETIM 9 | EC002620 |
| ECLASS 8.0 | 27189234 |
| Product description | VX Punched section, with mounting flange 23 x 64 mm, for inner mounting level, for W/H/D: 600 mm |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal VX šina-perforirana 18x64mm, za 600mm, spoljni nivo 8617030
For variable, individual interior installation of the enclosure frame on the outer mounting level.
-

(In stock)
8.459,30
Rittal VX Comfort ručica SA Semi-cilindar umetak VW-E1, bez ključa, RAL7035 | 8618240
Thanks to its folding action, the handle does not take up any swing space, thus maximising the door surface area available for installed equipment. Simple assembly,
-

(In stock)
8.582,90
Rittal VX Base/plinth corner piece w/trim panel | 8660005
VX base/plinth corner piece with trim panel (8660005) allows flexible cable entry. Provides stable corner installation and facilitates cable routing.
-

(In stock)
8.647,96