Rittal VX TS šina 17x73 mm spoljna montaža za 500mm dubinu 8612150
For universal skeleton structures or partial assembly. Simply locate into the punchings and secure....
VAT-exclusive price: 7.489,38 |
VAT-inclusive price: 8.987,26 |
For universal skeleton structures or partial assembly. Simply locate into the punchings and secure.
| Article number | TS 8612150 |
|---|---|
| Design | For the outer mounting level |
| Product description | For universal skeleton structures or partial assembly. Simply locate into the punchings and secure. |
| Material | Sheet steel |
| Surface finish | Zinc-plated |
| Supply includes | Assembly screws |
| Length | 440 mm |
| Installation options |
On the vertical TS, VX SE enclosure section: On the inner mounting level, height-offset all-round On the horizontal VX SE enclosure section, top in the depth In TP via rail for interior installation: In the width, for inner mounting level As a mounting kit for component shelves in TS, VX SE, simply locate and secure |
| Assembly instruction | The rail for internal mounting is required when installing in TP |
| To fit | Enclosure type: VX SE, TP, PC, IW |
| To fit width/depth | 500 mm |
| Packs of | 4 pc(s) |
| Net weight | 1,92 kg |
| Gross weight | 1,96 kg |
| PCF per pack (cradle-to-gate) | 7.6 kg CO2 eq (Cat B) |
| Customs tariff number | 73269098 |
| EAN | 4028177212145 |
| ETIM 9 | EC002625 |
| ECLASS 8.0 | 27189234 |
| Product description | TS punched section with mounting flange, 17 x 73 mm, for outer mounting level: W/D: 500 mm, L: 440 mm |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal VX COMFORT RUČICA ZA LOKOT ILI PLOMBIRANJE RAL7035 | 8618230
Thanks to its folding action, the handle does not take up any swing space, thus maximising the door surface area available for installed equipment. Simple assembly,
-

(In stock)
7.656,84
Rittal Kablovska stezaljka za C-šine 26-30mm, komad (pak=25kom) | 7097260
For attaching cables to the C rail.
-

(In stock)
7.662,38
Rittal Signalno svetlo CRVENO LED, 24V AC/DC, mirno | 2372001
SG 2372.001 – Red LED steady light component with 360° signal transmission via an optimized prism system. Modular configuration possible with up to five
-

(In stock)
7.829,10