Schneider Electric Canalis - adapter za povezivanje starog i novog KS - 500 A
OLD KS 500A ADAPTER...
VAT-exclusive price: 126.022,00 |
VAT-inclusive price: 151.226,40 |
OLD KS 500A ADAPTER
| range of product | Canalis |
|---|---|
| product name | KS |
| product or component type | Adapter |
| product compatibility | KS |
| [Ie] rated operational current | 500 A |
| colour | White (RAL 9001) |
| accessory / separate part category | Adaptation |
|---|---|
| device application | Adapt old offer |
| mounting location | Between trunking |
| mounting mode | By screws |
| mounting support | Busbar |
| busbar trunking polarity | 3L + N + PE |
| width | 324 mm |
| depth | 132 mm |
| height | 200 mm |
| body material | Plastic |
| net weight | 3.65 kg |
| IP degree of protection | IP55 conforming to IEC 60529 |
|---|---|
| standards |
IEC 60439-2 IEC 61439-6 |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 3.65 kg |
| Package 1 Height | 14.2 cm |
| Package 1 width | 20 cm |
| Package 1 Length | 32.4 cm |
| Sustainable offer status | Green Premium product |
|---|---|
| REACh Regulation | REACh Declaration |
| REACh free of SVHC | Yes |
| EU RoHS Directive |
Compliant
EU RoHS Declaration |
| Toxic heavy metal free | Yes |
| Mercury free | Yes |
| RoHS exemption information | Yes |
| China RoHS Regulation |
China RoHS declaration
Pro-active China RoHS declaration (out of China RoHS legal scope)
|
| Environmental Disclosure | Product Environmental Profile |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins |
| Halogen content performance | Halogen free product |
| Warranty | 18 months |
|---|
