Schneider Electric CANALIS - KSA - LAKAT - NALEVO ILI NADESNO - 400A
CANALIS - KSA - ELBOW - TURN RIGHT OR LEFT - 400A...
VAT-exclusive price: 213.778,00 |
VAT-inclusive price: 256.533,60 |
CANALIS - KSA - ELBOW - TURN RIGHT OR LEFT - 400A
| range of product | Canalis |
|---|---|
| product name | KS |
| product or component type | Elbow |
| busbar description | Standard |
| bar material | Aluminium |
| device application | Change direction |
| [Ie] rated operational current | 400 A at 35 °C |
| direction change type |
Direction 1: edgewise to right - direction 2: edgewise to left - |
| colour | White (RAL 9001) |
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V |
|---|---|
| network frequency | 50/60 Hz |
| operating angle | 90 ° |
| busbar trunking polarity | 3L + N + PE |
| mounting location | On trunking |
| mounting position | Any position |
| electrical connection | Lubricated sliding contact |
| mounting mode | By screws |
| width | 54 mm |
| height | 146 mm |
| length |
165 mm for side A 165 mm for side B |
| net weight | 3.9 kg |
| IP degree of protection | IP55 conforming to IEC 60529 |
|---|---|
| IK degree of protection | IK08 conforming to IEC 62262 |
| standards |
IEC 60439-2 IEC 61439-6 |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 4.339 kg |
| Package 1 Height | 18 cm |
| Package 1 width | 22.5 cm |
| Package 1 Length | 27 cm |
| Sustainable offer status | Green Premium product |
|---|---|
| REACh Regulation | REACh Declaration |
| REACh free of SVHC | Yes |
| EU RoHS Directive |
Compliant
EU RoHS Declaration |
| Toxic heavy metal free | Yes |
| Mercury free | Yes |
| RoHS exemption information | Yes |
| China RoHS Regulation |
China RoHS declaration
Pro-active China RoHS declaration (out of China RoHS legal scope)
|
| Environmental Disclosure | Product Environmental Profile |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins |
Similar products:
Schneider Electric Canalis - spojni deo (rezervni) - 400 A
JOINTING DEVICE 400 A
-

(Out of stock)
45.030,00
Schneider Electric CANALIS - KSA - KRIVINA -NALEVO ILI NADESNO - 630A
CANALIS - KSA - ELBOW - TURN RIGHT OR LEFT - 630A
-

(Out of stock)
215.480,00
Schneider Electric CANALIS - KSA - LAKAT - NALEVO ILI NADESNO - 1000A
CANALIS - KSA - ELBOW - TURNS RIGHT OR LEFT - 1000A
-

(Out of stock)
236.473,00
Schneider Electric CANALIS - KSA - LAKAT - NAGORE - 1000A
CANALIS - KSA - ELBOW - GO UPWARD - 1000A
-

(Out of stock)
247.833,00
Schneider Electric CANALIS - KSA - KRIVINA - NAGORE - 400A
CANALIS - KSA - ELBOW - GO UPWARD - 400A
-

(Out of stock)
257.672,00