Schneider Electric Ožičen konektor XZ - ravni ženski - 7/8''16 UN - 3-pinski - kabl PUR 5m;XZCP1662L5
Pre wired connectors XZ, straight female, 7/8"16 UN, 3 pins, cable PUR 5 m...
VAT-exclusive price: 8.011,00 |
VAT-inclusive price: 9.613,20 |
Pre wired connectors XZ, straight female, 7/8"16 UN, 3 pins, cable PUR 5 m
| range of product | Telemecanique Cabling components |
|---|---|
| accessory / separate part category | Cabling accessory |
| Accessory / separate part type | Pre-wired connectors |
| series name | General purpose |
| electrical connection | Straight female connector 7/8"16 UN, 3 pins |
|---|---|
| cable connector fixing | Screw-on |
| collar material | Metal |
| status LED | Without |
| cable length | 5 m |
| cable outer diameter | 5 mm |
| cable composition | 3 x 0.5 mm² |
| wire insulation material | PUR |
| [Ue] rated operational voltage | 250 V AC |
| [In] rated current | 6 A |
| contact resistance | 5000 µOhm |
| minimum insulating resistance | 1 GΩ |
| net weight | 0.42 kg |
| IP degree of protection | IP67 |
|---|---|
| product certifications | CULus |
| ambient air temperature for operation |
-35…90 °C static -5…90 °C flexing |
| ambient air temperature for storage | -35…100 °C |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 178.0 g |
| Package 1 Height | 3.0 cm |
| Package 1 width | 18.0 cm |
| Package 1 Length | 18.0 cm |
| Unit Type of Package 2 | S02 |
| Number of Units in Package 2 | 20 |
| Package 2 Weight | 3.904 kg |
| Package 2 Height | 15.0 cm |
| Package 2 width | 30.0 cm |
| Package 2 Length | 40.0 cm |
| Warranty | 18 months |
|---|
