Schneider Electric Ožičen konektor XZ - ženski zglobni - M8 - 3-pinski - kabl PUR 5m;XZCP0666L5
Pre wired connectors XZ, elbowed female, M8, 3 pins, cable PUR 5 m...
VAT-exclusive price: 3.148,00 |
VAT-inclusive price: 3.777,60 |
Pre wired connectors XZ, elbowed female, M8, 3 pins, cable PUR 5 m
| range of product | Telemecanique Cabling components |
|---|---|
| accessory / separate part category | Cabling accessory |
| Accessory / separate part type | Pre-wired connectors |
| series name | General purpose |
| electrical connection | Elbowed female connector M8, 3 pins |
|---|---|
| cable connector fixing | Screw-on |
| collar material | Metal |
| status LED | Without |
| cable length | 5 m |
| cable outer diameter | 5.2 mm |
| cable composition | 3 x 0.34 mm² |
| wire insulation material | PUR |
| [Ue] rated operational voltage |
60 V AC 75 V DC |
| [In] rated current | 4 A |
| contact resistance | 5000 µOhm |
| minimum insulating resistance | 1 GΩ |
| net weight | 0.12 kg |
| IP degree of protection |
IP65 IP69K IP67 |
|---|---|
| product certifications | CULus |
| ambient air temperature for operation |
-40…80 °C static -5…80 °C flexing |
| ambient air temperature for storage | -40…80 °C |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 126.0 g |
| Package 1 Height | 2.8 cm |
| Package 1 Width | 24.2 cm |
| Package 1 Length | 29.4 cm |
| Unit Type of Package 2 | S02 |
| Number of Units in Package 2 | 20 |
| Package 2 Weight | 2.878 kg |
| Package 2 Height | 15.0 cm |
| Package 2 Width | 30.0 cm |
| Package 2 Length | 40.0 cm |
| Unit Type of Package 3 | P06 |
| Number of Units in Package 3 | 320 |
| Package 3 Weight | 54.548 kg |
| Package 3 Height | 77.0 cm |
| Package 3 Width | 80.0 cm |
| Package 3 Length | 60.0 cm |
| Warranty | 18 months |
|---|
Similar products:
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ravni muški - M12 - 4-pinski - kabl PUR 0.5m;XZCP1541L05
Pre wired connectors XZ, straight male, M12, 4 pins, cable PUR 0.5 m
-

(Out of stock)
3.037,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ravni muški - M12 - 4-pinski - kabl PUR 2m;XZCP1541L2
Pre wired connectors XZ, straight male, M12, 4 pins, cable PUR 2 m
-

(Out of stock)
3.140,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ženski zglobni - M8 - 3-pinski - kabl PUR 2m;XZCP0766L2
Pre wired connectors XZ, elbowed female, M8, 3 pins, cable PUR 2 m
-

(Out of stock)
3.597,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ženski zglobni - M12 - 3-pinski - kabl PUR 5m;XZCP1440L5
Pre wired connectors XZ, elbowed female, M12, 3 pins, cable PUR 5 m
-

(Out of stock)
4.389,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ravni ženski - 7/8''16 UN - 3-pinski - kabl PUR 2m;XZCP1662L2
Pre wired connectors XZ, straight female, 7/8"16 UN, 3 pins, cable PUR 2 m
-

(Out of stock)
6.317,00
Schneider Electric ožičen konektor XZ - ravni ženski - 7/8''16 UN - 3-pinski - kabl PUR 5m;XZCP1662L5
Pre wired connectors XZ, straight female, 7/8"16 UN, 3 pins, cable PUR 5 m
-

(Out of stock)
8.011,00