Schneider Electric TeSys GB2 - busbar;GB2G210
TeSys GB2 - busbar...
Price on request
TeSys GB2 - busbar
| range | TeSys |
|---|---|
| device short name | GB2 |
| product or component type | Busbar |
| poles description | 2P |
| mounting location | On terminal |
| accessory / separate part category | Connection accessory |
| product compatibility |
20 GB2CB 10 GB2DB 20 GB2CS |
| [Ue] rated operational voltage | 415 V |
|---|---|
| number of devices | 10 |
| connector type | Pin |
| length | 360 mm |
| net weight | 0.1 kg |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 110.0 g |
| Package 1 Height | 7.0 cm |
| Package 1 Width | 37.0 cm |
| Package 1 Length | 2.5 cm |
| Unit Type of Package 2 | S02 |
| Number of Units in Package 2 | 20 |
| Package 2 Weight | 4.692 kg |
| Package 2 Height | 15.0 cm |
| Package 2 Width | 30.0 cm |
| Package 2 Length | 40.0 cm |
| Warranty | 18 months |
|---|
Similar products:
Schneider Electric TeSys GB2 - termomagnetni zaštitni prekidač - 2P - 10 A - Id = 138 A;GB2DB16
Thermal magnetic circuit breaker, TeSys GB2, 2P, 10 A, Icu 1.5 kA@415 V
-

(Out of stock)
8.972,00
Schneider Electric TeSys GB2 - termomagnetni zaštitni prekidač - 2P - 12 A - Id = 165 A;GB2DB20
Thermal magnetic circuit breaker, TeSys GB2, 2P, 12 A, Icu 1.5 kA@415 V
-

(Out of stock)
8.972,00
Schneider Electric TeSys GB2 - termomagnetni zaštitni prekidač - 2P - 1 A - Id = 14 A;GB2DB06
Thermal magnetic circuit breaker, TeSys GB2, 2P, 1 A, Icu 50 kA@415 V
-

(Out of stock)
8.972,00
Schneider Electric TeSys GB2 - termomagnetni zaštitni prekidač - 2P - 2 A - Id = 26 A;GB2DB07
Thermal magnetic circuit breaker, TeSys GB2, 2P, 2 A, Icu 15 kA@415 V
-

(Out of stock)
8.972,00
Schneider Electric TeSys GB2 - termomagnetni zaštitni prekidač - 2P - 3 A - Id = 40 A;GB2DB08
Thermal magnetic circuit breaker, TeSys GB2, 2P, 3 A, Icu 3 kA@415 V
-

(Out of stock)
8.972,00
Schneider Electric TeSys GB2 - termomagnetni zaštitni prekidač - 2P - 4 A - Id = 50 A;GB2DB09
Thermal magnetic circuit breaker, TeSys GB2, 2P, 4 A, Icu 3 kA@415 V
-

(Out of stock)
8.972,00