Schneider Electric ženski, M12, 4-pinski, ravni konektor - kablovska uvodnica Pg 7;XZCC12FDM40B
female, M12, 4-pin, straight connector - cable gland Pg 7...
VAT-exclusive price: 3.314,00 |
VAT-inclusive price: 3.976,80 |
female, M12, 4-pin, straight connector - cable gland Pg 7
| range of product | Telemecanique Cabling components |
|---|---|
| accessory / separate part category | Cabling accessories |
| accessory / separate part type | Connector |
| electrical connection | Straight female connector M12, 4 pins |
| collar material | Metal |
| status LED | Without |
| cable connection | Screw terminal / wire size <0.75 mm² / clamping capacity 3…6 mm |
| cable gland type | Pg 7 |
|---|---|
| cable connector fixing | Screw-on |
| [Ue] rated operational voltage |
125 V AC 150 V DC |
| [In] rated current | 3 A |
| enclosure material | Plastic |
| minimum insulating resistance | 1000 GΩ |
| contact resistance | 8000 µOhm |
| net weight | 0.02 kg |
| IP degree of protection | IP67 |
|---|---|
| ambient air temperature for operation | -40…85 °C |
Similar products:
Schneider Electric ženski, M12, 5-pinski, ravni konektor - kablovska uvodnica Pg 7;XZCC12FDM50B
Female, M12, 5 pin, straight connector, cable gland Pg 7
-

(Out of stock)
3.021,00
Schneider Electric ženski, M8, 3-pinski, ravni konektor - kablovska uvodnica M9.5 x 1;XZCC8FDM30S
Female, M8, 3 pin, straight connector, cable gland M9.5 x 1
-

(Out of stock)
3.194,00
Schneider Electric ženski, M8, 3-pinski, ravni konektor - kablovska uvodnica M9.5 x 1;XZCC8FDM30V
Female, M8, 3 pin, straight connector, cable gland M9.5 x 1
-

(Out of stock)
3.194,00
Schneider Electric female, M12, 4-pin, elbowed connector - cable gland Pg 7;XZCC12FCP40B
Female, M12, 4 pin, elbowed connector, cable gland Pg 7
-

(Out of stock)
3.292,00
Schneider Electric ženski, M8, 4-pinski, ravni konektor - kablovska uvodnica M9.5 x 1;XZCC8FDM40S
Female, M8, 4 pin, straight connector, cable gland M9.5 x 1
-

(Out of stock)
3.323,00
Schneider Electric ženski, M8, 4-pinski, zglobni konektor - kablovska uvodnica M9.5 x 1;XZCC8FCM40V
Female, M8, 4 pin, elbowed connector, cable gland M9.5 x 1
-

(Out of stock)
3.418,00