Schneider Electric Female, M12, 5 pin, shielded straight connector;XZCC12FDB50R
Female, M12, 5 pin, shielded straight connector...
Price on request
Female, M12, 5 pin, shielded straight connector
| range of product | Telemecanique Cabling components |
|---|---|
| accessory / separate part category | Cabling accessories |
| Accessory / separate part type | Connector |
| electrical connection | Straight female connector M12, 5 pins |
| collar material | Metal |
| status LED | Without |
| cable connection | Spring / wire size <0.5 mm² / clamping capacity 4…8 mm |
| cable connector fixing | Screw-on |
|---|---|
| [Ue] rated operational voltage |
30 V AC 36 V DC |
| [In] rated current | 4 A |
| enclosure material | Metal |
| minimum insulating resistance | 1000 GΩ |
| contact resistance | 8000 µOhm |
| net weight | 0.02 kg |
| IP degree of protection | IP67 |
|---|---|
| ambient air temperature for operation | -40…85 °C |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 43.0 g |
| Package 1 Height | 2.0 cm |
| Package 1 width | 4.0 cm |
| Package 1 Length | 5.5 cm |
| Unit Type of Package 2 | S02 |
| Number of Units in Package 2 | 100 |
| Package 2 Weight | 4.633 kg |
| Package 2 Height | 15.0 cm |
| Package 2 width | 30.0 cm |
| Package 2 Length | 40.0 cm |
| Warranty | 18 months |
|---|
Similar products:
Schneider Electric ženski, M8, 3-pinski, zglobni konektor - kablovska uvodnica M9.5 x 1;XZCC8FCM30S
Female, M8, 3 pin, elbowed connector, cable gland M9.5 x 1
-

(Out of stock)
3.285,00
Schneider Electric ženski, M8, 3-pinski, zglobni konektor - kablovska uvodnica M9.5 x 1;XZCC8FCM30V
Female, M8, 3 pin, elbowed connector, cable gland M9.5 x 1
-

(Out of stock)
3.285,00
Schneider Electric female, M12, 4-pin, elbowed connector - cable gland Pg 7;XZCC12FCP40B
Female, M12, 4 pin, elbowed connector, cable gland Pg 7
-

(Out of stock)
3.292,00
Schneider Electric ženski, M12, 4-pinski, ravni konektor - kablovska uvodnica Pg 7;XZCC12FDM40B
female, M12, 4-pin, straight connector - cable gland Pg 7
-

(Out of stock)
3.314,00
Schneider Electric ženski, M8, 4-pinski, zglobni konektor - kablovska uvodnica M9.5 x 1;XZCC8FCM40S
Female, M8, 4 pin, elbowed connector, cable gland M9.5 x 1
-

(Out of stock)
3.418,00
Schneider Electric ženski, M8, 4-pinski, zglobni konektor - kablovska uvodnica M9.5 x 1;XZCC8FCM40V
Female, M8, 4 pin, elbowed connector, cable gland M9.5 x 1
-

(Out of stock)
3.418,00