Rittal CP 60 Spojnica sistema - Pult fi 130/ rotaciona (oko 310°), RAL7035 | 6206300
For swivel mounting of the enclosure on the vertical section of the support arm system 60...
VAT-exclusive price: 18.233,92 |
VAT-inclusive price: 21.880,70 |
For swivel mounting of the enclosure on the vertical section of the support arm system 60
| Article number | CP 6206300 |
| Product description | For swivel mounting of the enclosure on the vertical section of the support arm system 60 |
| Material | Die-cast zinc |
| Colour | RAL 7035 |
| Supply includes | Seals, grub screws, self-tapping screws for support section attachment |
| Rotating/tilting | Yes |
| Rotation angle / swivel area | Approx. 310°, lockable via clamping levers. Rotation range can be limited by inserting the provided grub screws. |
| Packs of | 1 pc(s) |
| Net weight | 2 kg |
| Gross weight | 2,28 kg |
| Customs tariff number | 79070000 |
| EAN | 4028177684355 |
| ETIM 9 | EC000882 |
| ECLASS 8.0 | 27400556 |
| Product description detailed | CP Coupling CP 60, for support arm connection Ø 130 mm |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal CP-120 koleno 90° | 6212600
For connecting horizontal and vertical support arm components. Removable cover for simple cable entry.
-

(In stock)
19.088,28
Rittal VX BOČNE STRANE 1800x400 8184245
Side panels, screw-fastened, sheet steel, for VX.
-

(In stock)
19.857,40
Rittal Grejač ormana 130-150W, 110-240VAC, 50/60Hz | 3105370
Enclosure heaters to regulate relative humidity, prevent temperatures from dropping below the dew point and stop condensation forming inside the enclosure. This
-

(In stock)
20.006,09