Rittal VX BOČNE STRANE 1800x400 8184245
Side panels, screw-fastened, sheet steel, for VX....
VAT-exclusive price: 19.857,40 |
VAT-inclusive price: 23.828,88 |
Side panels, screw-fastened, sheet steel, for VX.
| Article number | VX 8184245 |
|---|---|
| Benefits |
|
| Material | Sheet steel, 1.5 mm |
| Surface finish | Dipcoat-primed, powder-coated on the outside |
| Colour | RAL 7035 |
| Supply includes | Assembly parts |
| To fit |
Enclosure type: VX Height: 1,800 mm Depth: 400 mm |
| IP protection category (IEC 60 529) | IP 55 |
| Type rating (UL 50E) | Type 1 / Type 12 |
| Basic material | Sheet steel |
| Packs of | 2 pc(s) |
| Net weight | 15.8 kg |
| Gross weight | 17.8 kg |
| PCF per pack (cradle-to-gate) | 67.8 kg CO2 eq (Cat B) |
| Note on PCF category | Category B: PCF value (cradle-to-gate) based on the product weight, approximately calculated and self-declared |
| EAN | 4028177827752 |
| ETIM 9 | EC002524 |
| ECLASS 8.0 | 27182101 |
| Product description | VX Side panel, screw-fastened, for HD: 1800x400 mm, sheet steel |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal Grejač ormana 130-150W, 110-240VAC, 50/60Hz | 3105370
Enclosure heaters to regulate relative humidity, prevent temperatures from dropping below the dew point and stop condensation forming inside the enclosure. This
-

(In stock)
20.006,09
Rittal LED svetiljka 100-240V AC, 900lm, 437mm | 2500200
The Rittal LED system light 2500200 provides bright and efficient illumination for enclosures. Featuring UL certification, innovative LED technology ensures even
-

(In stock)
20.164,33
Rittal VX Bočna strana ormana 1600x500mm, RAL 7035 | 8165245
Side panels, screw-fastened, sheet steel, for VX.
-

(In stock)
20.708,26