Rittal VX Bočna strana ormana 1600x500mm, RAL 7035 | 8165245
Side panels, screw-fastened, sheet steel, for VX....
VAT-exclusive price: 20.708,26 |
VAT-inclusive price: 24.849,92 |
Side panels, screw-fastened, sheet steel, for VX.
| Article number | VX 8165245 |
|---|---|
| Benefits |
|
| Material | Sheet steel, 1.5 mm |
| Surface finish | Dipcoat-primed, powder-coated on the outside |
| Colour | RAL 7035 |
| Supply includes | Assembly parts |
| To fit |
Enclosure type: VX Height: 1,600 mm Depth: 500 mm |
| IP protection category (IEC 60 529) | IP 55 |
| Type rating (UL 50E) | Type 1 / Type 12 |
| Basic material | Sheet steel |
| Packs of | 2 pc(s) |
| Net weight | 19.06 kg |
| Gross weight | 19.4 kg |
| PCF per pack (cradle-to-gate) | 73.9 kg CO2 eq (Cat B) |
| Note on PCF category | Category B: PCF value (cradle-to-gate) based on the product weight, approximately calculated and self-declared |
| Customs tariff number | 94039910 |
| EAN | 4028177827639 |
| ETIM 9 | EC002524 |
| ECLASS 8.0 | 27182101 |
| Product description | VX Side panel, screw-fastened, for HD: 1600x500 mm, sheet steel |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal RASVETA LED 240VAC, 900lm, 437mm, UTIČNICA | 2500210
The Rittal LED system light 2500210 provides bright and efficient illumination for enclosures. Featuring innovative LED technology, it ensures even light distribution
-

(In stock)
20.856,01
Rittal CP-120 nosač zid/baza,veći | 6212800
For stable attachment of the support arm system to vertical or horizontal surfaces.
-

(In stock)
21.079,85
Rittal Adapter 600A, 35-240mm2 ,690V, 3f, top/bottom | 3439010
For bar systems with 60 mm centre-to-centre spacing.
-

(In stock)
21.264,35