Rittal VX L-šina za prihvat kablova, 1200mm, Steel | 8619440
VX L-shaped cable support rail, 1200mm, steel, designed for strain relief with cable entry. Depth-variable mounting on 25mm pitch horizontal enclosure sections or...
VAT-exclusive price: 8.878,04 |
VAT-inclusive price: 10.653,65 |
VX L-shaped cable support rail, 1200mm, steel, designed for strain relief with cable entry. Depth-variable mounting on 25mm pitch horizontal enclosure sections or base/plinth allows flexible and precise positioning.
| Article number | VX 8619440 |
|---|---|
| Product description | VX Cable clamp rail, mounting angle, for W: 1200 mm |
| Function | For strain relief with cable entry. Depth-variable mounting on a 25 mm pitch pattern on the horizontal enclosure section or in the base/plinth. |
| Material | Steel |
| Surface finish | Zinc-plated |
| Supply includes | Assembly parts |
| Installation options |
|
| To fit | Base/plinth system AX, Base/plinth system VX, VX base/plinth system stainless steel |
| Dimensions | Length: 1,154 mm, Width: 1,200 mm |
| Packs of | 2 pc(s) |
| Net weight | 5,64 kg |
| Gross weight | 6 kg |
| Customs tariff number | 73269098 |
| EAN | 4028177921962 |
| ETIM 9 | EC000322 |
| ECLASS 8.0 | 27400604 |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal 19''/1U Priključna kutija SA prekidačem, 230V, 16A, 7 x šuko utičnica | 7240220
DK 7240220 – 19"/1U socket strip with rocker switch, 7 x CEE 7/3 (type F) sockets, rated 250 V, 16 A. Made of natural anodised aluminium with polycarbonate
-

(In stock)
8.902,72
Rittal Perforirane šine za TEŠKE uređaje za W/D 600mm | 4396000
For heavy installed equipment such as base isolators or transformers.
-

(In stock)
8.984,45
Rittal SZ Kablovska L obujmica 26-30mm, SheetSteel, (1pak =25kom), | 2355000
SZ 2355.000 – Cable clamp for securing cables Ø26-30 mm to cable clamp rails. Made of sheet steel, zinc-plated, and supplied with a plastic insert.
-

(In stock)
9.431,09