Rittal VX Mountingplate WxH 1000x1800 | 5051023
VX mounting plate, TS mounting plate, 1000x1800, steel plate, enclosure mounting plate, industrial enclosures, modular enclosures, VX/TS plate, panel installation,...
VAT-exclusive price: 42.300,47 |
VAT-inclusive price: 50.760,57 |
VX mounting plate, TS mounting plate, 1000x1800, steel plate, enclosure mounting plate, industrial enclosures, modular enclosures, VX/TS plate, panel installation, mounting plate, electrical cabinet, industrial plate, mounting plate
| Article number | VX 5051023 |
| Material | Sheet steel |
| Surface finish | Zinc-plated |
| Dimensions mounting plate (W x H) | 899 mm x 1,696 mm |
| To fit |
Enclosure type: VX Width: 1,000 mm Height: 1,800 mm |
| Assembly instruction | When installing in TS enclosures, mounting plate attachment 5050063 is required. |
| Packs of | 1 pc(s) |
| Net weight | 38.4 kg |
| Gross weight | 50.27 kg |
| EAN | 4028177928374 |
| ETIM 9 | EC000213 |
| ECLASS 8.0 | 27409216 |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal Nosač tastature-Pult za vrata 800mm / polica za tastaturu i miš/AVI | 2379800
SZ 2379800 – Fold-out tray for keyboard and mouse, designed for installation in 600 and 800 mm wide doors and 482.6 mm (19") swing frames and enclosures.
-

(In stock)
42.623,54
Rittal TS Puna metalna vrata, 800x2000mm RAL7035 | 5050067
TS full metal single door (ref. 5050067), 800x2000mm, standard version, RAL7035. Designed for TS enclosures, providing secure closure and robust protection.
-

(In stock)
45.432,29
Rittal CP-120 spojka bočna - rotaciona ( approx. 330° ), HORIZONTALNI izlaz | 6212740
For swivel mounting of the support arm on vertical surfaces. Removable cover for simple cable entry.
-

(In stock)
48.579,46