Schneider Electric Canalis - otcep za 4P modularni uređaj - 32 A - 5 modula od 18 mm; KSB32CM55
Tap off unit connector, Canalis KS, 32A, DIN rail equipped, 5 modules of 18mm, polarity 3L+N+PE, without power sockets; KSB32CM55...
VAT-exclusive price: 9.626,00 |
VAT-inclusive price: 11.551,20 |
Tap off unit connector, Canalis KS, 32A, DIN rail equipped, 5 modules of 18mm, polarity 3L+N+PE, without power sockets; KSB32CM55
| Range of product | Canalis |
|---|---|
| Range compatibility | Canalis (KS) busbar trunking |
| Product or component type | Tap-off unit |
| busbar trunking compatibility | Canalis KS busbar trunkingplug-in |
| [Ie] rated operational current | 32 A |
| Protection type | Circuit breaker: miniature circuit breaker (MCB) |
| Mounting mode | Plug-in with fixed polarity |
| Tap-off unit polarity | 3L+N+PE |
| Colour | White (RAL 9001) |
| Device application | Medium power distribution |
|---|---|
| Provided equipment |
circuit-breaker to be ordered separately blanking plate |
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V depending on protective device |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 6.8 kV |
| [Ui] rated insulation voltage |
400 V depending on protective device 500 V depending on protective device 690 V depending on protective device |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Electrical connection |
Pre-wired terminal block - ISO32 6 mm² flexible Pre-wired terminal block - ISO32 10 mm² rigid |
| door/cover opening side | Front |
| Tap-off unit disconnection mode | By drawing out |
| Standards |
IEC 61439-6 IEC 61439-1 |
| Body material | Plastic |
| 18 mm pitches | 5 |
| Width | 135 mm |
| Depth | 108 mm |
| Height | 175 mm |
| Net weight | 0.6 kg |
| Earthing system |
TT TN-S IT |
|---|---|
| IP degree of protection | IP55 conforming to IEC 60529 |
| IK degree of protection | IK08 conforming to IEC 62262 |
Similar products:
Schneider Electric Canalis-utična kutija za DIN osig.-topljivi osig. E33 - 63 A sa izolat.- 3L+N+PE
TAP OFF UNIT 63A FUSE E33
-

(Out of stock)
9.559,00
Schneider Electric Canalis - otcep za modularni uređaj - 100 A - 12 modula od 18 mm - 3L + PEN
TAP OFF UNIT 100A 12 MODULES
-

(Out of stock)
19.940,00
Schneider Electric Canalis - otcep za modularni uređaj - 100 A - 12 modula od 18 mm - 3L + N + PE
TAP OFF UNIT 100A 12 MODULES
-

(Out of stock)
22.156,00
Schneider Electric Canalis - utična kutija za NF osigurače - T00 - 100 A sa izolatorom - 3L + PEN
TOU 100A FUSE T00
-

(Out of stock)
29.539,00
Schneider Electric Canalis - utična kutija za NF osigurače - T00 - 160 A sa izolatorom - 3L + PEN
TAP OFF UNIT 160A FUSE T00
-

(Out of stock)
56.718,00
Schneider Electric OTCEPNA KUTIJA 160A 24 MODULA
TAP OFF UNIT 160A 24 MODULES
-

(Out of stock)
82.719,00