Schneider Electric Canalis - usponski element - 400A - 3 utičnice - 3L+N+PE - 2m - beli
RISER DISTRIBUTION LENGTH 2M 3O 400A...
VAT-exclusive price: 130.439,00 |
VAT-inclusive price: 156.526,80 |
RISER DISTRIBUTION LENGTH 2M 3O 400A
| range of product | Canalis |
|---|---|
| product name | KS |
| product or component type | Busbar trunking |
| busbar description | Rising main |
| BAR MATERIAL | Aluminium |
| device application | Rise medium power distribution |
| [Ie] rated operational current | 400 A at 35 °C |
| number of tap-off outlets | 3 |
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V |
|---|---|
| network frequency | 50/60 Hz |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 8 kV |
| [Ui] rated insulation voltage | 690 V |
| [Icw] rated short-time withstand current | 18.8 kA |
| [Ipk] rated peak withstand current | 49.2 kA |
| electrical connection | Lubricated sliding contact |
| radiated magnetic field | 1 µT |
| thermal stress limit | 354 kA².s |
| maximum voltage drop |
<0.022 V with power factor = 0.9 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.022 V with power factor = 0.8 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.021 V with power factor = 0.7 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.018 V with power factor = 1 at 50 Hz with 1A for 100 m long |
| mounting mode | By screws |
| mounting position | Vertical - neutral on right |
| neutral position | Right |
| busbar trunking polarity | 3L + N + PE |
| THDI |
0…15 % 400 A 15…33 % 315 A 33…100 % 250 A |
| dimension type | Fix |
| width | 146 mm |
| depth | 54 mm |
| height | 2 m |
| net weight | 13.9 kg |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 18.7 kg |
| Package 1 Height | 6.4 cm |
| Package 1 width | 16.6 cm |
| Package 1 Length | 208.8 cm |
| Unit Type of Package 2 | PAL |
| Number of Units in Package 2 | 20 |
| Package 2 Weight | 386 kg |
| Package 2 Height | 56.4 cm |
| Package 2 width | 68 cm |
| Package 2 Length | 221 cm |
| Sustainable offer status | Green Premium product |
|---|---|
| REACh Regulation | REACh Declaration |
| REACh free of SVHC | Yes |
| EU RoHS Directive |
Compliant
EU RoHS Declaration |
| Toxic heavy metal free | Yes |
| Mercury free | Yes |
| RoHS exemption information | Yes |
| China RoHS Regulation |
China RoHS declaration
Pro-active China RoHS declaration (out of China RoHS legal scope)
|
| Environmental Disclosure | Product Environmental Profile |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins |
| Halogen content performance | Halogen free product |
| Warranty | 18 months |
|---|
Similar products:
Schneider Electric Canalis - usponski element - 100A - 3 utičnice - 3L+N+PE - 2m - beli
RISER DISTRIBUTION LENGTH 2M 3O 100A
-

(Out of stock)
54.696,00
Schneider Electric Canalis - usponski element - 100A - 4 utičnice - 3L+N+PE - 2.5m - beli
RISER DISTRIBUTION LENGTH 2.5M 4O 100A
-

(Out of stock)
62.197,00
Schneider Electric Canalis - usponski distributivni vod - 630A - 1 utičnica - 3L+N+PE - 0.8m - beli
RISER DISTRIBUTION LENGTH 0.8M 10 630A
-

(Out of stock)
127.745,00
Schneider Electric Canalis - usponski element - 400A - 4 utičnice - 3L+N+PE - 2.5m - beli
RISER DISTRIBUTION LENGTH 2.5M 4O 400A
-

(Out of stock)
148.840,00
Schneider Electric CANALIS - RAVNI VODNI DEO - PO PORUDŽBINI - 400A
CANALIS - STRAIGHT LENGTH - MADE-TO-MESURE - 400A
-

(Out of stock)
175.836,00
Schneider Electric Canalis - usponski distributivni vod - 1000A - 1 utičnica- 3L+N+PE - 0.8m - beli
RISER DISTRIBUTION LENGTH 0.8M 10 1000A
-

(Out of stock)
184.219,00