Schneider Electric Canalis - utična kutija za NF osigurače - 22 x 58 mm - 100 A sa izolat.- 3L+N+PE
TOU 100A FUSE 22X58...
VAT-exclusive price: 39.115,00 |
VAT-inclusive price: 46.938,00 |
TOU 100A FUSE 22X58
| range of product | Canalis |
|---|---|
| range compatibility |
KT busbar trunking KS busbar trunking |
| product or component type | Tap-off unit |
| busbar trunking compatibility |
Canalis KS busbar trunkingplug-in Canalis KT busbar trunking with KS type plug-in |
| [Ie] rated operational current | 100 A at 35 °C |
| protection type |
Fuse isolator: for aM cylindrical fuse, size 22 x 58 mm - 100 A conforming to NF fuse isolator: for gG cylindrical fuse, size 22 x 58 mm - 100 A conforming to NF |
| provided equipment | Fuse to be ordered separately |
| mounting mode | Plug-in with fixed polarity |
| tap-off unit polarity | 3L+N+PE |
| colour | White (RAL 9001) |
| device application | Medium power distribution |
|---|---|
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V depending on protective device |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 6.8 kV |
| [Ui] rated insulation voltage | 690 V depending on protective device |
| network frequency | 50/60 Hz |
| electrical connection |
Copper cable lug - ISO63 50 mm² rigid Copper cable lug - ISO63 50 mm² flexible |
| door/cover opening side | Right |
| tap-off unit disconnection mode | By opening the door |
| standards |
IEC 61439-1 IEC 61439-6 |
| body material | Plastic |
| width | 444 mm |
| depth | 128 mm |
| depth (door open) | 545.5 mm |
| height | 220 mm |
| net weight | 5 kg |
| earthing system |
TT TN-S IT |
|---|---|
| IP degree of protection | IP55 conforming to IEC 60529 |
| IK degree of protection | IK08 conforming to IEC 62262 |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 3.613 kg |
| Package 1 Height | 19.5 cm |
| Package 1 width | 24 cm |
| Package 1 Length | 45.2 cm |
| Unit Type of Package 2 | P12 |
| Number of Units in Package 2 | 25 |
| Package 2 Weight | 102.87 kg |
| Package 2 Height | 79.2 cm |
| Package 2 width | 80 cm |
| Package 2 Length | 120 cm |
| Sustainable offer status | Green Premium product |
|---|---|
| REACh Regulation | REACh Declaration |
| REACh free of SVHC | Yes |
| EU RoHS Directive |
Compliant
EU RoHS Declaration |
| Mercury free | Yes |
| RoHS exemption information | Yes |
| China RoHS Regulation |
China RoHS declaration
Product out of China RoHS scope. Substance declaration for your information
|
| Environmental Disclosure | Product Environmental Profile |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins |
| Halogen content performance | Halogen free product |
| Warranty | 18 months |
|---|
Similar products:
Schneider Electric Canalis - otcep za modularni uređaj - 100 A - 12 modula od 18 mm - 3L + PEN
TAP OFF UNIT 100A 12 MODULES
-

(Out of stock)
19.940,00
Schneider Electric Canalis - otcep za modularni uređaj - 100 A - 12 modula od 18 mm - 3L + N + PE
TAP OFF UNIT 100A 12 MODULES
-

(Out of stock)
22.156,00
Schneider Electric Canalis - utična kutija za NF osigurače - T00 - 100 A sa izolatorom - 3L + PEN
TOU 100A FUSE T00
-

(Out of stock)
29.539,00
Schneider Electric Canalis - utična kutija za NF osigurače - 22 x 58 mm - 100 A sa izol.- 3L + PEN
TOU 100A FUSE 22X58
-

(Out of stock)
35.203,00
Schneider Electric Canalis - utična kutija za NF osigurače - T00 - 160 A sa izolatorom - 3L + PEN
TAP OFF UNIT 160A FUSE T00
-

(Out of stock)
56.718,00
Schneider Electric Canalis - utična kutija za BS88 osigurač-B1 ili B2 - 160A sa izolatorom-3L+N+PE
TAP OFF UNIT 160A FUSE BS88
-

(Out of stock)
81.932,00