Schneider Electric ženski, M8, 4-pinski, zglobni konektor - kablovska uvodnica M9.5 x 1;XZCC8FCM40V
Female, M8, 4 pin, elbowed connector, cable gland M9.5 x 1...
VAT-exclusive price: 3.418,00 |
VAT-inclusive price: 4.101,60 |
Female, M8, 4 pin, elbowed connector, cable gland M9.5 x 1
| range of product | Telemecanique Cabling components |
|---|---|
| accessory / separate part category | Cabling accessories |
| Accessory / separate part type | Connector |
| electrical connection | Elbowed female connector M8, 4 pins |
| collar material | Metal |
| status LED | Without |
| cable connection | Vampire clip / wire size <0.25 mm² / clamping capacity 5 mm |
| cable gland type | M9.5 |
|---|---|
| cable connector fixing | Screw-on |
| [Ue] rated operational voltage |
60 V AC 75 V DC |
| [In] rated current | 4 A |
| enclosure material | Plastic |
| minimum insulating resistance | 1 GΩ |
| contact resistance | 10000 µOhm |
| net weight | 0.01 kg |
| IP degree of protection | IP67 |
|---|---|
| ambient air temperature for operation | -25…70 °C |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 14.0 g |
| Package 1 Height | 1.8 cm |
| Package 1 width | 9.0 cm |
| Package 1 Length | 11.5 cm |
| Unit Type of Package 2 | S01 |
| Number of Units in Package 2 | 50 |
| Package 2 Weight | 988.0 g |
| Package 2 Height | 15.0 cm |
| Package 2 width | 15.0 cm |
| Package 2 Length | 40.0 cm |
| Warranty | 18 months |
|---|
Similar products:
Schneider Electric ženski, 1/2 20UNF, 3-pinski, ravni konektor - kablovska uvodnica Pg 7;XZCC20FDM30B
Female, 1/2 20UNF, 3 pin, straight connector, cable gland Pg 7
-

(Out of stock)
2.408,00
Schneider Electric ženski, 1/2 20UNF, 3-pinski, zglobni konektor - kablovska uvodnica Pg 7;XZCC20FCM30B
Female, 1/2 20UNF, 3 pin, elbowed connector, cable gland Pg 7
-

(Out of stock)
2.408,00
Schneider Electric ženski, M12, 4-pinski, ravni konektor - kablovska uvodnica Pg 7;XZCC12FDP40B
Female, M12, 4 pin, straight connector, cable gland Pg 7
-

(Out of stock)
3.202,00
Schneider Electric ženski, M8, 3-pinski, zglobni konektor - kablovska uvodnica M9.5 x 1;XZCC8FCM30S
Female, M8, 3 pin, elbowed connector, cable gland M9.5 x 1
-

(Out of stock)
3.285,00
Schneider Electric ženski, M8, 3-pinski, zglobni konektor - kablovska uvodnica M9.5 x 1;XZCC8FCM30V
Female, M8, 3 pin, elbowed connector, cable gland M9.5 x 1
-

(Out of stock)
3.285,00
Schneider Electric ženski, M12, 4-pinski, ravni konektor - kablovska uvodnica Pg 7;XZCC12FDM40B
female, M12, 4-pin, straight connector - cable gland Pg 7
-

(Out of stock)
3.314,00