Schneider Electric ženski, M12, 4-pinski, ravni konektor - kablovska uvodnica Pg 7;XZCC12FDP40B
Female, M12, 4 pin, straight connector, cable gland Pg 7...
VAT-exclusive price: 3.202,00 |
VAT-inclusive price: 3.842,40 |
Female, M12, 4 pin, straight connector, cable gland Pg 7
| range of product | Telemecanique Cabling components |
|---|---|
| accessory / separate part category | Cabling accessories |
| Accessory / separate part type | Connector |
| electrical connection | Straight female connector M12, 4 pins |
| collar material | Plastic |
| status LED | Without |
| cable connection | Screw terminal / wire size <0.75 mm² / clamping capacity 3…6 mm |
| cable gland type | Pg 7 |
|---|---|
| cable connector fixing | Screw-on |
| [Ue] rated operational voltage |
125 V AC 150 V DC |
| [In] rated current | 3 A |
| enclosure material | Plastic |
| minimum insulating resistance | 1000 GΩ |
| contact resistance | 8000 µOhm |
| net weight | 0.02 kg |
| IP degree of protection | IP67 |
|---|---|
| ambient air temperature for operation | -40…85 °C |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Weight | 16 g |
| Package 1 Height | 2 cm |
| Package 1 width | 12 cm |
| Package 1 Length | 6 cm |
| Unit Type of Package 2 | S02 |
| Number of Units in Package 2 | 50 |
| Package 2 Weight | 1.148 kg |
| Package 2 Height | 15 cm |
| Package 2 width | 30 cm |
| Package 2 Length | 40 cm |
| Warranty | 18 months |
|---|
Similar products:
Schneider Electric ženski, 1/2 20UNF, 3-pinski, zglobni konektor - kablovska uvodnica Pg 7;XZCC20FCM30B
Female, 1/2 20UNF, 3 pin, elbowed connector, cable gland Pg 7
-

(Out of stock)
2.408,00
Schneider Electric ženski, 1/2 20UNF, 3-pinski, ravni konektor - kablovska uvodnica Pg 7;XZCC20FDM30B
Female, 1/2 20UNF, 3 pin, straight connector, cable gland Pg 7
-

(Out of stock)
2.408,00
Schneider Electric ženski, M12, 5-pinski, zglobni konektor - kablovska uvodnica Pg 7;XZCC12FCM50B
Female, M12, 5 pin, elbowed connector, cable gland Pg 7
-

(Out of stock)
3.107,00
Schneider Electric ženski, M12, 4-pinski, zglobni konektor - kablovska uvodnica Pg 7;XZCC12FCM40B
Female, M12, 4 pin, elbowed connector, cable gland Pg 7
-

(Out of stock)
3.407,00
Schneider Electric ženski, M12, 4-pinski, zglobni konektor - kablovska uvodnica Pg 7;XZCC12FCP42B
Female, M12, 4 pin, elbowed connector, cable gland Pg 7
-

(Out of stock)
5.098,00
Schneider Electric Female, M12, 5 pin, shielded straight connector;XZCC12FDB50R
Female, M12, 5 pin, shielded straight connector
-

(Out of stock)
Price on request