SIEMENS KONTAKTOR 3RT2026-1AC24 25A 24VAC 2O+2C
Brand: SIEMENS
Product Code: 3RT2026-1AC24
Availability: Check availability
VAT-exclusive price: 5.542,62
VAT-inclusive price: 6.651,15
Product Specification
Product Name 3RT2026-1AC24
Type Power Contactor
AC-3 Rated Current 25 A
AC-3 Power 11 kW @ 400 V
Contact Configuration 2 NO + 2 NC
Coil Voltage 24 V AC, 50/60 Hz