SIEMENS KONTAKTOR 3RT2036-1AK60 50A 110VAC 1O+1C
Brand: SIEMENS
Product Code: 3RT2036-1AK60
Availability: Check availability
VAT-exclusive price: 10.048,30
VAT-inclusive price: 12.057,95
Product Specification
Product Name3RT2036-1AK60
TypePower Contactor
Rated Current (AC-3)50 A
Motor Power22 kW @ 400 V
Contact Configuration1 NO + 1 NC
Coil Voltage110 V AC / 50 Hz, 120 V AC / 60 Hz