SIEMENS KONTAKTOR 3RT2037-1AC24 65A 24VAC 20+2C
Brand: SIEMENS
Product Code: 3RT2037-1AC24
Availability: Check availability
VAT-exclusive price: 15.025,14
VAT-inclusive price: 18.030,17
Product Specification
Product Name3RT2037-1AC24
TypePower Contactor
Rated Current (AC-3)65 A
Motor Power30 kW @ 400 V
Contact Configuration2 NO + 2 NC
Coil Voltage24 V AC, 50/60 Hz