Rittal CP 60/120 priključak za upravljačko kućište - OBRTNO za spoj 120x65mm | 6206340
For swivel mounting of the enclosure on the vertical section of the support arm system 60...
VAT-exclusive price: 17.652,41 |
VAT-inclusive price: 21.182,89 |
For swivel mounting of the enclosure on the vertical section of the support arm system 60
| Article number | CP 6206340 |
| Product description | For swivel mounting of the enclosure on the vertical section of the support arm system 60 |
| Material | Die-cast zinc |
| Colour | RAL 7035 |
| Supply includes | Seals, self-tapping screws for support section attachment |
| Rotating/tilting | Yes |
| Rotation angle / swivel area | Approx. 310°, lockable via clamping levers |
| Packs of | 1 pc(s) |
| Net weight | 1,2 kg |
| Gross weight | 1,278 kg |
| Customs tariff number | 79070000 |
| EAN | 4028177684379 |
| ETIM 9 | EC000882 |
| ECLASS 8.0 | 27400556 |
| Product description detailed | CP Coupling CP 60, for support arm connection 120 x 65 mm |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal VX Base/plinth corner piece w/trim panel 8660025
VX base/plinth corner piece with front and rear trim panels (8660025) is designed for the VX base/plinth system. Sheet steel construction ensures stable corner installation
-

(In stock)
18.042,71
Rittal CP 60 Spojnica sistema - Pult fi 130/ rotaciona (oko 310°), RAL7035 | 6206300
For swivel mounting of the enclosure on the vertical section of the support arm system 60
-

(In stock)
18.233,92
Rittal CP-L Zidni/baza postolje - nosač profila, large | 6206800
For stable attachment of the support arm system to vertical or horizontal surfaces.
-

(In stock)
18.233,92