Rittal VX IT bočna stranica 2000x1000, vertikalno podijeljena 5301236
Side panels, vertically divided, for VX IT...
VAT-exclusive price: 53.301,31 |
VAT-inclusive price: 63.961,58 |
Side panels, vertically divided, for VX IT
| Article number | VX 5301236 |
| Benefits |
Easy to use Easy to close with snap fasteners Optimum access to all installed components Opening only via internal locking elements, requires free access via the doors, but increases access security Individual side parts may be dismantled at any time without tools |
| Material | Sheet steel |
| Surface finish | Powder-coated |
| Colour | RAL 7035 |
| Supply includes |
2 side parts Punched rail 6 Hinges 4 quick-release fasteners Assembly parts |
| Assembly instruction | Access via the front and rear doors must be guaranteed |
| To fit |
Enclosure type: VX IT Height: 2,000 mm Depth: 1,000 mm |
| IP protection category | IP 20 (IEC 60529) |
| Basic material | Sheet steel |
| Packs of | 1 pc(s) |
| Net weight | 25 kg |
| Gross weight | 27.8 kg |
| PCF per pack | 105.9 kg CO2 eq (Cat B) |
| EAN | 4028177955776 |
| ETIM 9 | EC002524 |
| ECLASS 8.0 | 27182101 |
| Product description | Side panel, divided vertically for VX IT, for enclosure height 2,000 mm, for enclosure depth 1,000 mm, sheet steel, powder coated, RAL 7035, IP degree of protection in accordance with IEC 60529: IP 20 |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal DK-TS vrata čelična ventilirana 800x2000mm | 7824204
DK 7824204 – Steel ventilated door with 180° hinges and swivel handle with security lock no. 3524 E. Designed to replace existing doors and provide optimum
-

(In stock)
58.937,09
Rittal DK-TS vrata čelična ventilirana 800x2000mm | 7827201
DK 7827201 – L-shaped mounting angles, 482.6 mm (19"), height 2000 mm, 42 U. Integral U markings in the front allow systematic assembly within the 19"
-

(In stock)
58.937,09
Rittal FlatBox 600×625×600, 12U | 7507120
DK 7507120 FlatBox, dimensions 600×625×600 mm, 12U, with 482.6 mm (19") mounting frame. Flat-packed enclosure for flexible use as wall-mounted or
-

(In stock)
61.462,96