Rittal VX Puna LEVA metalna vrata, dimenzija 600x2000mm, standardna,, RAL7035 5051120
VX full left metal doors, dimensions 600x2000mm, standard, in RAL7035 color, represent a reliable solution for double-leaf VX cabinets. Made of high-quality steel,...
VAT-exclusive price: 41.102,49 |
VAT-inclusive price: 49.322,98 |
VX full left metal doors, dimensions 600x2000mm, standard, in RAL7035 color, represent a reliable solution for double-leaf VX cabinets. Made of high-quality steel, these doors provide long-lasting durability, safety, and functionality in industrial environments.
| Article number | VX 5051120 |
| Material | Sheet steel |
| Surface finish | Dipcoat-primed, powder-coated on the outside, textured paint |
| Colour | RAL 7035 |
| Supply includes | Locking rod, complete |
| Dimensions | Width: 600 mm, Height: 2,000 mm |
| To fit | Enclosure type: VX |
| Packs of | 1 pc(s) |
| Net weight | 25.4 kg |
| Gross weight | 37.2 kg |
| EAN | 4028177927407 |
| ETIM 9 | EC000747 |
| ECLASS 8.0 | 27182204 |
Similar products:
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640022
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640022) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal VX PODNOŽJE 600x200, PREDNJE-STRAŽNJE | 8640023
VX base/plinth 600x200 front-rear (8640023) is a heavy-duty base with moulded self-positioning corners. Can be used with or without trim panels depending on the
-

(In stock)
Price on request
Rittal Umetak bravice za dvoperi standardni TS ključ 3mm, ključ se dodatno poručuje | 8611160
Alternative lock inserts such as triangular, square, screwdriver, Daimler, Fiat, double-bit.
-

(In stock)
420,76
Rittal VX Mountingplate WxH 1000x1800 | 5051023
VX mounting plate, TS mounting plate, 1000x1800, steel plate, enclosure mounting plate, industrial enclosures, modular enclosures, VX/TS plate, panel installation,
-

(In stock)
42.300,47
Rittal Nosač tastature-Pult za vrata 800mm / polica za tastaturu i miš/AVI | 2379800
SZ 2379800 – Fold-out tray for keyboard and mouse, designed for installation in 600 and 800 mm wide doors and 482.6 mm (19") swing frames and enclosures.
-

(In stock)
42.623,54
Rittal TS Puna metalna vrata, 800x2000mm RAL7035 | 5050067
TS full metal single door (ref. 5050067), 800x2000mm, standard version, RAL7035. Designed for TS enclosures, providing secure closure and robust protection.
-

(In stock)
45.432,29