SIEMENS KONTAKTOR 3RT2026-1AT60 25A 600VAC 1O+1C
Brand: SIEMENS
Product Code: 3RT2026-1AT60
Availability: Check availability
VAT-exclusive price: 4.849,81
VAT-inclusive price: 5.819,77
Product Specification
Product Name 3RT2026-1AT60
Type Power Contactor
AC-3 Rated Current 25 A
AC-3 Motor Power 11 kW @ 400 V
Contact Configuration 1 NO + 1 NC
Coil Voltage 600 V AC, 60 Hz