SIEMENS KONTAKTOR 3RT2045-1AK60 80A 110VAC 1O+1C
Brand: SIEMENS
Product Code: 3RT2045-1AK60
Availability: Check availability
VAT-exclusive price: 17.018,09
VAT-inclusive price: 20.421,71
Product Specification
Product Name3RT2045-1AK60
TypePower Contactor
Rated Current (AC-3)80 A
Motor Power37 kW @ 400 V
Auxiliary Contacts1 NO + 1 NC
Coil Voltage110 V AC / 50 Hz, 120 V AC / 60 Hz